Figyelem, az archivum.bo.hu weboldal tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat tartalmazhat. Kérjük, a legfrisebb tartalmakért kattintson a bo.hu weboldalra!
Hírek, aktualitások
» 2017

22,75 millió forintos tàmogatást nyert el Bő Község Önkormányzata komplex egészségház fejlesztésére ( 2017. 07. 14.)

2017. július 14.

Összesen 22.750.774 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el Bő Községi Önkormányzat a TOP-4.1.1-15-VS1-2016-00003 azonosítójú, Komplex egészségház fejlesztése Bőben című projekt megvalósítására. A projekt keretében megvalósul az egészségház teljes felújítása, valamint eszközbeszerzés is történik. Az elnyert támogatás 100%-os intenzitású.

22,75 millió forintos tàmogatást nyert el Bő Község Önkormányzata komplex egészségház fejlesztésére ( 2017. 07. 14.)

22,75 MILLIÓ FORINTOS TÁMOGATÁS NYERT EL BŐ KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KOMPLEX EGÉSZSÉGHÁZ FEJLESZTÉSÉRE

Összesen 22.750.774 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el Bő Községi Önkormányzat a TOP-4.1.1-15-VS1-2016-00003 azonosítójú, Komplex egészségház fejlesztése Bőben című projekt megvalósítására. A projekt keretében megvalósul az egészségház teljes felújítása, valamint eszközbeszerzés is történik. Az elnyert támogatás 100%-os intenzitású.

A projekt célja Bő település orvosi rendelő épületének a felújítása, energetikai korszerűsítése. A fejlesztés eredményeképpen Bő, Gór, Chernelházadamonya és Mesterháza települések minden lakosa számára hozzáférhetővé válnak a megújult egészségügyi intézmény szolgáltatásai. A beruházás részét képezi napelemek telepítése, akadálymentesítés, valamint egészségügyi eszközbeszerzés is. A beszerzésre kerül eszközök új, a településen eddig nem elérhető, modern egészségvédő eszközök, így többek között egy új EKG készülék, defiblirátor, pulziméter és 24 órás Holter vérnyomásmérő. A fejlesztés hatásaként az egészségügyi alapellátás hatékonyabb, fenntarthatóbb keretek között fog üzemelni.
Bő község Vas megyében, a Sárvári járásban található település, lakossága 728 fő. Bő község korábban is több pályázati konstrukcióban vett részt, támogatást nyert többek között az „Óvoda energetikai fejlesztése” című projektre a KEOP-2015-5.7.0 „Középületek kiemelt jelentőségű épületenergetikai fejlesztése” pályázaton, vagy a TOP-3.2.1-15 „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése” felhívás keretében is.
A TOP-4.1.1-15 „Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése” pályázat az egészségügyi alapellátó- rendszer infrastrukturális fejlesztése az intézmények szolgáltatásainak és infrastrukturális feltételeinek korszerűsítését, a hozzáférés egyenlőtlenségeinek mérséklését célozza, különös tekintettel az alábbi célcsoportokra: várandósok, nők, gyerekek és fiatalkorúak, fogyatékkal élők és idősek. Az alapellátáshoz sorolt szolgáltatások fejlesztésének keretében a háziorvosi szolgálatnak – felnőtt, gyermek, vegyes praxis –, a fogorvosi szolgálatnak, az alapellátáshoz kapcsolódó ügyeleti ellátásnak és a védőnői szolgáltatásoknak helyt adó épületek, épületrészek fejlesztésére, új építésére, továbbá a nem iskolai épületekben működő iskolaorvosi rendelők infrastruktúra fejlesztésére is lehetőség. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás intenzitása 100%-os.
Hajós Attila, polgármester

Polgármesteri köszöntő

Köszöntjük Bő község honlapján!

Megtisztelő számunkra, hogy felkereste községünk internetes oldalát és érdeklődik falunk múltja, jelene és jövője iránt.

Remélem, hogy a folyamatosan frissített honlapunkon közreadott információink segítik Önt abban, hogy megismerkedjen ezzel a szép kis faluval, s kedvet adnak Önnek ahhoz, hogy személyesen is ellátogasson Bőbe.

A világháló segítségével a kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás új távlatai nyíltak meg mindannyiunk számára, hiszen informálódhatunk, megismerhetjük egymást, barátságokat köthetünk, üzleti kapcsolatok jöhetnek létre közöttünk, s ami a legfontosabb, hogy Ön figyelemmel tudja kísérni a község életét és fejlődését.

Célunk, hogy az idelátogatók állandóan frissített, aktuális hírekhez, érdeklődésüknek megfelelő új információkhoz jussanak.

Jó böngészést kívánok!

Hajós Attila

polgármester

bopolgarmester@pr.hu


Tovább...

E-ügyintézés

Önkormányzati elektronikus ügyintézés

Választás 2019

Önkormányzati választások 2019

Fontosabb elérhetőségek

Instagram: #bő #visitbő #visitbö
Önkormányzat
9625 Bő Széchenyi u. 70.
Telefon/ fax: 94/586-015, 94/586-016
E-mail: drvinczegyorgyjegyzo@gmail.com
Háziorvos
9625 Bő Széchenyi u. 27.
Telefon: +36/94/386-004
Mobil: +36/30/9976-327

Központi orvosi ügyelet:

Bük, Eötvös u. 2/a. Tel: +36-94-358-558

Mentőállomás Bük: +36-94-358-072

Nyertes pályázat:

Képtalálat a következőre: „európai unió europai regionális fejlesztési alap logo”