Figyelem, az archivum.bo.hu weboldal tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat tartalmazhat. Kérjük, a legfrisebb tartalmakért kattintson a bo.hu weboldalra!
Hírek, aktualitások
» 2014

Önkormányzati hírek (2014. 04. 01.)

2014. április 01.

Az önkormányzati ülések összefoglalója 2013. 03. 24-ig.

Önkormányzati hírek (2014. 04. 01.)

A képviselőtestület 2013. december 23-án megtartott ülésén kiválasztotta a szemétszállítás közszolgáltatóját. A szemétszállítást 2014. január 1. napjától 2016. december 31. napjáig továbbra is a PARKOM Kft. végzi. A szociális törvény változása miatt 2014. január 1. napjától az átmeneti segély, a temetési segély és a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás egy ellátássá vált, új elnevezése önkormányzati segély. A képviselőtestület a törvényi változásra tekintettel módosította helyi rendeleteit. A jogosultság feltételei nem változtak, a kérelmező jövedelmi viszonyainak vizsgálata minden esetben kötelező.

A képviselőtestület ez évi első ülését 2014. január 22-én tartotta. A képviselőtestület első olvasatban áttekintette a 2014. évi költségvetés tervezetét. A képviselőtestület az adósságkonszolidáció keretében kérelmezte a még fennálló közel 7 millió forintos hitelének átvállalását. (A hitel összegét időközben a központi költségvetés átvállalta, így az önkormányzatnak hiteltartozása nincs.)

A Bői Óvodafenntartó Társulás 2014. január 29-én Bő községben tartotta meg ülését.

A Társulás jóváhagyta az óvoda intézmény költségvetését. A költségvetés főösszege 46.307.000.- forint (óvoda 27.486.000.- ft, konyha 18.821.000.- ft.)

A Bői Közös Önkormányzati Hivatalt fenntartó önkormányzatok képviselőtestületei 2014. február 3-án a bői IKSZ-ben tartották meg együttes ülésüket.

A napirendi pontok tárgyalása előtt bemutatkozott a Soproni Vízmű Zrt. vezérigazgatója, Rádonyi László.

A képviselőtestületek az együttes ülésen jóváhagyták a Bői Közös Önkormányzati Hivatal 2014. évi költségvetését. A hivatal a számára meghatározott állami támogatásból, 51.708.000.- forintból gazdálkodhat, az egyes önkormányzatoknak további hozzájárulást nem kell biztosítaniuk.

A képviselőtestületek kiválasztották a folyékony hulladék elszállításának közszolgáltatóját. A közszolgáltató továbbra is Szabó Norbert maradt.

A képviselőtestületek módosították a települési szilárd és folyékony hulladék elszállítását szabályozó helyi rendeleteiket.

Bő község Képviselőtestülete 2014. február 10-én megtartott ülésén jóváhagyta az önkormányzat 2014. évi költségvetését, 2014. évi közbeszerzési tervét. A képviselőtestület határozott az IKSZT-ben található üzlethelyiség bérbeadásáról is.

A képviselőtestület 2014. február 25-én közmeghallgatást tartott, ahol a polgármester beszámolt az elmúlt év munkájáról, ismertette a 2014.évi terveket.

A képviselőtestület 2014. március 17-én megtartott ülésén kiegészítette a helyi választási bizottságot, annak új tagjai Babosné Varga Bernadett és Németh Zoltán lettek.

A képviselőtestület foglalkozott az IKSZT működési támogatásának igénybevételével, pályázatot írt ki a civil szervezetek támogatási keretének felhasználására.

A képviselőtestület örömmel nyugtázta, hogy a Bük és Térsége közlekedés fejlesztési pályázat keretében Bő községben is megújul a Széchenyi utcai autóbuszváró. A képviselőtestület foglalkozott az orvosi rendelő előtti parkolók kialakításának lehetőségével.

A képviselőtestület csatlakozott a Répcementi Önkormányzati Társulás kezdeményezéséhez, határozatban kérte a környékünkön lévő állami közutak nagyterületű felújítását.

A képviselőtestület 2014. március 24-én megtartott ülésén elbírálta a civil szervezetek támogatási kérelmét. A sportkör 1.166.000.- forint, a Bői Kulturális és Ifjúsági Egyesület 200.000.- ft támogatásban részesült. A képviselőtestület ismételten áttekintette az IKSZT működési támogatása lehívhatóságának lehetséges módozatait.

A képviselőtestület az IKSZT üzlethelyiségét a kozmetika átköltözése céljából bérbe adta.

A képviselőtestület egyes önkormányzati utak felújítása elvégzésének előkészítésére árajánlatok beszerzésével bízta meg a polgármestert.

Dr. Vincze György, jegyző

 

Polgármesteri köszöntő

Köszöntjük Bő község honlapján!

Megtisztelő számunkra, hogy felkereste községünk internetes oldalát és érdeklődik falunk múltja, jelene és jövője iránt.

Remélem, hogy a folyamatosan frissített honlapunkon közreadott információink segítik Önt abban, hogy megismerkedjen ezzel a szép kis faluval, s kedvet adnak Önnek ahhoz, hogy személyesen is ellátogasson Bőbe.

A világháló segítségével a kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás új távlatai nyíltak meg mindannyiunk számára, hiszen informálódhatunk, megismerhetjük egymást, barátságokat köthetünk, üzleti kapcsolatok jöhetnek létre közöttünk, s ami a legfontosabb, hogy Ön figyelemmel tudja kísérni a község életét és fejlődését.

Célunk, hogy az idelátogatók állandóan frissített, aktuális hírekhez, érdeklődésüknek megfelelő új információkhoz jussanak.

Jó böngészést kívánok!

Hajós Attila

polgármester

bopolgarmester@pr.hu


Tovább...

E-ügyintézés

Önkormányzati elektronikus ügyintézés

Választás 2019

Önkormányzati választások 2019

Fontosabb elérhetőségek

Instagram: #bő #visitbő #visitbö
Önkormányzat
9625 Bő Széchenyi u. 70.
Telefon/ fax: 94/586-015, 94/586-016
E-mail: drvinczegyorgyjegyzo@gmail.com
Háziorvos
9625 Bő Széchenyi u. 27.
Telefon: +36/94/386-004
Mobil: +36/30/9976-327

Központi orvosi ügyelet:

Bük, Eötvös u. 2/a. Tel: +36-94-358-558

Mentőállomás Bük: +36-94-358-072

Nyertes pályázat:

Képtalálat a következőre: „európai unió europai regionális fejlesztési alap logo”