Figyelem, az archivum.bo.hu weboldal tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat tartalmazhat. Kérjük, a legfrisebb tartalmakért kattintson a bo.hu weboldalra!
Hírek, aktualitások
» 2013

Önkormányzati hírek (2013. 03. 25.)

2013. március 25.

Az önkormányzati ülések összefoglalója 2013. 03. 18-ig.

Önkormányzati hírek (2013. 03. 25.)

Bő Község Önkormányzata 2013. január 16-án közmeghallgatást tartott. A közmeghallgatáson a polgármester tájékoztatta a lakosságot az önkormányzat elmúlt évi munkájáról, a 2013. évi tervekről, válaszolt az érdeklődők kérdéseire. A közmeghallgatást követő testületi ülésen a képviselőtestület jóváhagyta az iskola állami fenntartásba kerülése miatt szükségessé vált vagyonkezelési szerződést. Ez évtől kezdődően az iskola épületének vagyonkezelője a Klebelsberg Iskolafenntartó Központ. A képviselőtestület a művelődési ház iskolai célú használata ügyében egyeztetést kezdeményezett a tankerületi igazgatóval.

A képviselő testület 2013. január 29-i ülésén megállapodott a művelődési ház iskolai célú használatáról a tankerületi igazgatóval, és jóváhagyta az erről szóló megállapodást. Az ülésen a polgármester beterjesztette a 2013. évi költségvetési javaslatot. A képviselőtestület 2013. február 5-i ülésén első olvasatban áttekintette a község költségvetési javaslatát.

A képviselő testületek 2013. február 12-én Mesterházán tartott együttes ülésükön jóváhagyták a Bői Óvoda 2013. évi költségvetését. A költségvetés bevételi és kiadási főösszege 40.107.000,-Ft. A képviselő testületek pályázatot írtak ki az intézmény vezető óvónői beosztásának betöltésére. A képviselő testületek határoztak az állami fenntartásba került iskola 2012.december 31-i közmű számláinak közös viseléséről. Ugyanezen az ülésen fogadták el a Bői Közös Önkormányzati Hivatal 2013.évi költségvetését is. A hivatal költségvetésének bevételi és kiadási főösszege 36.080.000,-Ft. Törvényi változás miatt visszakerül az önkormányzatok tulajdonába a gazdasági társaságokba apportált víziközmű vagyon. A képviselő testület jóváhagyta az átvételről szóló megállapodást.  

A képviselő testüket 2013.

február 20-i ülésén jóváhagyta az önkormányzat 2013.évi költségvetését. A képviselő testület megállapította, hogy a feladat finanszírozásra való áttérés miatt az önkormányzat bevételi lehetőségei jelentősen lecsökkentek. A költségvetés bevételi és kiadási főösszege az intézmények költségvetése nélkül: 26.907.000,-Ft.

A képviselő testület jóváhagyta a 2013.évi közbeszerzési tervet, elfogadta  a közép és hosszú távú vagyongazdálkodási tervét, véleményezte az iskolai felvételi körzethatárok kijelölését. A képviselőtestület határozott arról, hogy csatlakozik a Bük város által benyújtott közösségi közlekedési pályázathoz. Sikeres pályázat esetén a Széchenyi utcában a régi autóbusz váró helyett új épül, két autóbusz öböl kerül kialakításra és fedett kerékpártároló létesül.

A képviselő testületek 2013. március 1-jén Répceszentgyörgyön tartott együttes ülésükön előzetesen elfogadták Hegyfalu község kérelmét, hogy csatlakozhasson a Bői Közös Önkormányzati Hivatalt fenntartó településekhez.

A képviselő testületek 2013. március 18-án Tompaládony községben megtartott együttes ülésükön a fenti döntést véglegesítették, jóváhagyták az ezzel kapcsolatos megállapodás és alapító okirat módosításokat. Ha a Kincstár a csatlakozást bejegyzi a törzskönyvbe 2013. április 1. napjától Hegyfalu község ügyeinek intézése is a Bői Közös Hivatal keretein belül történik. A megállapodás értelmében Hegyfalu községben kirendeltség fog működni.

Polgármesteri köszöntő

Köszöntjük Bő község honlapján!

Megtisztelő számunkra, hogy felkereste községünk internetes oldalát és érdeklődik falunk múltja, jelene és jövője iránt.

Remélem, hogy a folyamatosan frissített honlapunkon közreadott információink segítik Önt abban, hogy megismerkedjen ezzel a szép kis faluval, s kedvet adnak Önnek ahhoz, hogy személyesen is ellátogasson Bőbe.

A világháló segítségével a kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás új távlatai nyíltak meg mindannyiunk számára, hiszen informálódhatunk, megismerhetjük egymást, barátságokat köthetünk, üzleti kapcsolatok jöhetnek létre közöttünk, s ami a legfontosabb, hogy Ön figyelemmel tudja kísérni a község életét és fejlődését.

Célunk, hogy az idelátogatók állandóan frissített, aktuális hírekhez, érdeklődésüknek megfelelő új információkhoz jussanak.

Jó böngészést kívánok!

Hajós Attila

polgármester

bopolgarmester@pr.hu


Tovább...

E-ügyintézés

Önkormányzati elektronikus ügyintézés

Választás 2019

Önkormányzati választások 2019

Fontosabb elérhetőségek

Instagram: #bő #visitbő #visitbö
Önkormányzat
9625 Bő Széchenyi u. 70.
Telefon/ fax: 94/586-015, 94/586-016
E-mail: drvinczegyorgyjegyzo@gmail.com
Háziorvos
9625 Bő Széchenyi u. 27.
Telefon: +36/94/386-004
Mobil: +36/30/9976-327

Központi orvosi ügyelet:

Bük, Eötvös u. 2/a. Tel: +36-94-358-558

Mentőállomás Bük: +36-94-358-072

Nyertes pályázat:

Képtalálat a következőre: „európai unió europai regionális fejlesztési alap logo”